Otomatik Gölgelendirme Sistemi Motorlu Pergola Sistemleri
Güllübağlar Mah Tandoğan Cad No 7 Pk.34893 Pendik/İSTANBUL
tren

Otomatik Gölgelendirme Sistemi 2023

26.03.2023
529
Otomatik Gölgelendirme Sistemi 2023

Otomatik Gölgelendirme Sistemi, bir binanın içinde ya da dışında bulunan herhangi bir bölgenin güneş ışığından korunmasını sağlayan sisteme verilen isimdir. Sistemler güneş ışığının geldiği yöne göre, açısına, yoğunluğuna göre değişik şekillerde çalışır. Bu sayede mekanın içindeki sıcaklığı azaltır ya da ışığı kontrol eder.

Otomatik gölgelendirme sistemleri elektronik kontroller ve motorlu mekanizmalar ile çalışma sağlar. Sistemler genel anlamda güneş sensörleri ya da diğer hava sensörlerini kullanarak güneş ışığının geliş yoğunluğunu ölçer ve buna göre panelleri açıp kapatarak gölgelendirme işlemi sağlar. Adapte edilen mekanın içerisinde sıcaklık durumu optimize edilir ve beraberinde aydınlatma işlemini de getirir. Böylelikle kullanan kişilerin konforu artar.

Teknik Tente, güneş ışığının çok yoğun olduğu zamanlarda sizin kurtarıcınız olmaya devam edere otomatik gölgelendirme sistemlerini tasarlamıştır. Yılların tecrübesi ile birlikte uzman kişiler tarafından tasarlanan otomatik gölgelendirme sistemleri hayat boyu kullanıma açıktır. Konfor alanından çıkmadan yaşam kalitesini artırmak isteyen kişilerin tercih edeceği yer Teknik Tente’dir.

Otomatik Gölgelendirme Sistemleri Çeşitleri Nelerdir

Otomatik gölgelendirme sistemlerinin çeşitleri kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Özel olarak otomatik üretilirler ve sizleri yormadan uzun vadeli kullanımı sunan sistemlerdir. Bu sistemler, dikey ve yatay olarak hareket edebilir ve kişinin tercihine göre değişiklik gösterir.

Otomatik gölgelendirme sistemleri çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Pergola Sistemleri
  2. Giyotin Camlar
  3. Pergola Sistemleri
  4. Hareketli Cam
  5. Kış Bahçe Sistemleri
  6. Bioklimatik Pergola
  7. Açılır Kapanır Pergola Sistemi

Otomatik ve Motorlu Sistemler Arasındaki Fark Nedir

Otomatik ve motorlu sistemler arasında ufak bir fark vardır. Çalışma prensipleri ve genellikle ihtiyaçlara göre kullanım amaçları açısından farklılıklar gösterirler.

Otomatik sistemler, belli koşullar sağlandığı zaman otomatik bir şekilde kendi kendine çalışabilen sistemlerdir.

Otomatik gölgelendirme sistemi, güneş ışığı yoğunluğu arttığında ve bir hava sensörü sıcaklığı yükseldiğinde otomatik bir şekilde çalışarak gölgelendirme panellerini açıp kapatabilirler.

Motorlu sistemler ise, bir motor aracılığıyla hareket eder. Motorlu sistemler manuel olarak kullanılabilirler. Bir düğme ya da kumanda yardımı ile çalıştırılırlar. Motorlu sistemler bir motor ile hareket ediyorken otomatik sistemler hava şartlarına göre kendisini kontrol edebilir.

https://tekniktente.com/pergola-sistemler/

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button