Giyotin Cam Sistemleri Uygun Fiyat Avantajı İle Hemen Arayın
Güllübağlar Mah Tandoğan Cad No 7 Pk.34893 Pendik/İSTANBUL
tren

Giyotin Sistemleri 2023

25.11.2020
8.363
Giyotin Sistemleri 2023

Giyotin Cam Sistemleri

Giyotin Sistemleri daha önce yaptığımız proje fotoğraflarımızı buradan bakabilirsiniz.

 

Giyotin Sistemleri

Restaurantlar, cafeler, oteller ve pastaneler için alternatif çözümdür.

– İsteğe bağlı cam sayısı 2 li yada 3 lü olabilir.
– Camlar yatay şekilde, aşağı ve yukarı hareket etmektedir.
– Sistem motorla hareket etmektedir. Butonlu ve kumandalı start verilebilir. Her ikisi de uygulanabilir.
– 8-10 mm temperli cam kullanılır.
– Yanlardaki alüminyum kasada 67 x 1500 lük kıl fitiller sayesinde izolasyon sağlar.
– Camları yukarı kaldıran 3 mm x 25 mm içi halatlı, dayanıklı kayış kullanılır. Sessiz çalışmasını sağlar.
– Yan kanallarda camların rahat hareket etmesini sağlayan ve boşluğunu alan 8 adet rulman vardır.


– Maksimum ölçüler, genişlik 4250 mm , yükseklik 2600 mm ebatlarındadır.
– Tek kumanda ile 15 adet ara kontrol edilebilir. Camları istediğiniz yerde durdurabilirsiniz.
– Mekan açık durumda iken , 3 adet cam yan yana durduğu için cam korkuluk vazifesi görür.
– Mekan kapandığında ise ses, ısı ve su izolasyonu sağlar.
– Emniyetlidir. Ayrıca kilit gerektirmez.
– En üstten alta doğru istediğiniz kadar açık bırakıp rüzgarın rahatsızlığını hissetmeden mekana hava aldırabilirsiniz.

Ürün Özellikleri

  • Zamanında teslim
  • Şık bir görüntü
  • Tam müşteri memnuniyeti

Giyotin Cam Sistemleri Nedir?

Giyotin Cam Sistemi, Alüminyum panellerden oluşur ve yukardan aşağı doğru dikey bir şekilde açılıp kapanır. Sistem üç cam hareketli, tek cam sabit tüm camlar hareketli ya da belli başlı opsiyonlar üzerinde inşaa edilir. Giyotin kelimesi daha çok yapı giyotin gibi yukardan aşağı açılıp kapandığı için kullanılmaktadır. Aslında Giyotin Cam sistemi henüz Alüminyum sektöründe net bir isimle kullanılmamaktadır.

Giyotin cam sistemine Türkiye piyasasında Küpeşte de denilmektedir. Panorama şeklinde isimlendiren firmalar olmasına rağmen bilinen adı Giyotindir.

Giyotin Cam Sisteminde Cam özelliği Isıcam veya Tek cam özelliklerinin tümünü kullanabilmektedir. Katlanır camlar birbirine paralel bağlandığından açılıp kapanma anında herhangi bir sorun veya kayma olmamaktadır.

Giyotin Cam Sistemleri Motorlu olabilmektedir. Motor ve kumanda sayesinde açılıp kapanmaları daha konforlu bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Motorlu Giyotin için piyasada ideal motorlar bulunmaktadır. En çok talep göreni Somfy olmakla beraber Cherubini ve Becker de tercih edilmektedir.

Giyotin Cam sistemleri için kullanılan Alüminyum en ideal ölçüde olmalı. Rüzgara, yağmura veya çevresel etkenlere karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Bunun yanında ısı yalıtımını da sağlamalıdır. Giyotin Cam sisteminde alüminyum kalınlığı standart olmakla beraber iklim şartlarının daha sert geçtiği yerlerde farklı kalınlıkta ve kalitede profiller kullanılabilmektedir.

Giyotin Cam sistemleri, ses yalıtımına da fayda sağlamaktadır. Üstten aşağı doğru tam açılması da balkon, teras gibi yerlerin kullanım alanını genişletmektedir. Günümüzde Cafe, restoran, balkon, teras, ofis, otel gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Giyotin Cam sistemleri için ölçü alırken zemin ve cephe yönü önem arzetmektedir. Zeminin çok eğimli olduğu yerlerde ölçünün ve montajın bu eğimin baz alınarak yapılması gerekmektedir. Giyotin üretiminde Türkiye’ nin en önde olan firmalarından olup aynı zamanda Dünyanın değişik ülkelerinde de tercih edilmekteyiz.

Giyotin sistemin de rayların da çok sağlam ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Özellikle ısıcamlı sistemlerde estetikliğin yanında sağlamlığının da iyice kontrol edilmesi gerekmektedir. Yukarıda ölçü anında zemin eğimine dikkat edilmesi konusunda belirttiğimiz husuz montajın önemini de ortaya çıkarmaktadır.

Montaj genelde bayiler veya montaj ekipleri tarafından yapıldığı için Doğru montaj yapılmaması durumlarında Giyotin Cam Sisteminiz sıkıntı çıkarabilmektedir. Firmamız Teknik Tente kesinlikle bu konuda her türlü güvenceyi sağlamaktadır. İmalat ve montaj aşaması tam bir profesyonellik ile yapıldığından imalatımıza ve montajımıza güvenebilirsiniz.

Giyotin Sistemleri Ne İşe Yarar?

Giyotin Sistemleri yapı olarak dikey yönde hareket edip, açılıp kapanan cam sistemleridir. Manuel giyotin ve motorlu giyotin arasındaki fark ise Manuel giyotinin adı üstünde elle ayarlanıyor olmasıdır. En büyük özelliği şık ve estetik olmasının yanında rüzgar ve yağmur gibi kötü hava koşullarını kesiyor olmasıdır. Manuel şekilde ayarlanabilmesi ile camın istediği kadar alanının açık veya kapalı kalması sağlanarak istenen görüntü elde edilebilir.

giyotin sistemleri
giyotin sistemleri

Sizler de tüm alanlarınızı yaşanabilir alana çevirmek isterseniz bizilerle iletişime geçebilirsiniz..

ETİKETLER:
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button