İstanbul Pergola Sistemi Teras Kapatma Mdolleri İle Hizmetinizdeyiz.
Güllübağlar Mah Tandoğan Cad No 7 Pk.34893 Pendik/İSTANBUL
tren

İstanbul Pergola Sistemi

29.04.2023
640
İstanbul Pergola Sistemi

İstanbul pergola sistemleri, açık alanlarda kullanılan güneşlik, yağmurluk ve gölge sağlayan yapı sistemleridir. Genellikle bahçeler, teraslar, evlerin balkonları, restoranlar ve kafeler gibi açık alanları bol olan yerlerde bulunur. Pergolanın açılıp kapanma özelliği ile istenmeyen hava koşullarına karşı ekstra bir koruma sağlar. Oturma alanlarının üst bölgesini kapatarak daha konforlu bir oturma yerini sizlere sunar.

Pergola sistemleri halk dilinde ‘’sundurma, güneşlik, açık hava gölgelikleri gibi şekillerde anılabilir. Bu farklı ama benzer terimler bölgeden bölgeye değişiklik gösterecektir. En yaygın bir diğer ismi ise hareketli çatı sistemidir.

Hareketli çatı sistemleri tüm mevsimlere göre ayarlanabilen özelliklere sahiptir. Özellikle kış aylarında açık alanları daha kullanışlı hale getirerek aynı zamanda daha fazla oturma alanı imkânı sunar. Güneşin ve yağmurun keyfini açık alanlarınızda çıkarırken pergola sistemleri ile konforlu bir alan oluşturmak mümkündür.  Verandalarda, kahvaltı salonlarında, balkonlarda ve teraslarda, restoran ya da kafelerde kullanımı oldukça fazladır.

Teknik Tente’nin sizlere sunmuş olduğu tüm pergola sistemlerine güvenebilirsiniz. Uzman kadromuz ve yıllardır bu işi yapan deneyimli kollar ile sizlerin yardımına koşuyoruz. Bahçelerinize, evlerinize ve tüm açık alanlarınıza hem estetik hem de fonksiyonel bir görünüm kazandırmak için Teknik Tente’nin pergola modelleri sizlerin sunumuna açıktır. Açık alanlarınızı tüm mevsim şartlarında kullanabilir ve oturma alanlarınızı maksimum seviyede değerlendirebilirsiniz.

İstanbul Pergola Sistemi
İstanbul Pergola Sistemi

İstanbul Pergola Fiyatları

İstanbul pergola fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler pergola sistemlerinin fiyatlarını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyebilir. Firmalar net bir fiyat sunmadan önce kişiye özel olan pergola sistemlerini dikkate alırlar.

Tente sistemlerinin fiyat kategorileri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Pergolanın boyutu ve ölçüleri fiyatı doğrudan etkiler.
 2. Uygulanacak alanın boyutu fiyatlandırmada etkilidir. Geniş bir alana sahip bir pergola sistemi daha pahalı olabilmektedir.
 3. Kullanılan malzeme türü de fiyatlandırmada önemli bir maddedir.
 4. Pergolanın özellikleri ve çeşidine göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Açılır kapanır çatılar, ısı yalıtımı, su geçirmezlik gibi özellikler bunlar arasında sayılabilir.
 5. Pergolanın kurulumu ve montajı da fiyatlandırmanın bir parçası olabilir.

Teknik Tente firması fiyatları belirlerken müşteri memnuniyetine son derece önem vermeye devam ediyor. Bütün yerel pazar fiyat artışlarına rağmen fiyatlarımızı en dipte tuttuğumuzu bilmenizi isteriz. Siz müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en önemli adımdır. Fiyatlarımızı belirlerken de kişisel ihtiyaçlarınıza önem verdiğimiz gibi paranızın kıymetine de önem veriyoruz.

İstanbul Pergola Kullanım Avantajları

Pergola yani bir diğer ismi ile hareketli çatı sistemlerinin kullanım avantajları kullanılacak alanın potansiyeline ve kişilerin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Fonksiyonel ve aynı zamanda ekonomik olması sebebiyle kişilerin ilk tercihi olmayı başarmıştır. Avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Pergolalar, açık alanlarda güneş ışınlarından korunmak amacıyla kullanılır yaz mevsiminde konforlu bir oturma alanı sağlar.
 • Açık alanlarınıza estetik ve modern bir tarz katarak ilgi çekici hale gelmesine olanak tanır.
 • Tüm açık alanları yağmur, rüzgâr, güneş, kar gibi olumsuz hava şartlarına karşı korur. Böylece dış mekanlar daha kullanışlı hale gelir.
 • Evinizin, iş yerlerinizin ya da kullanılacak herhangi bir alanın emlak değerini artırır.
 • Son derece dayanıklı alüminyum malzemelerden yapılır. Bu durum da uzun ömürlü olmasını beraberinde getirecektir.
 • Otomasyon sistemine sahip olan pergola sistemleri uzaktan kumanda ile kolay bir şekilde çalışabilir ve kullanıcısını yormaz.
 • Ortamda ısı izolasyonunu sağlar.
 • Temizlik ve bakımı oldukça kolaydır.

İstanbul Pergola Sistemleri Özellikleri

İstanbul pergola sistemleri özellikleri kullanıcısının memnuniyetine özel hazırlanmıştır ve belli başlı olacak şekilde sıralaması şöyledir:

 • Fonksiyonel ve ekonomiktir.
 • Motorlu ve mekanizmalı şekilde imal edilebilmektedir.
 • Kış aylarında yaşam alanını yağmurdan korur. Yaz aylarında güneşin bunaltıcı sıcağını sizlere ulaştırmaz.
 • Pencere ve doğrama önlerine montaj edildikleri zaman içeride kullanılan klimanın elektrik sarfiyatını en aza indirir.
 • Akralik ve polyester kumaş kaplamalı olabilmektedir.
 • Kişiye özel farklı desenlerde ve renklerde olurlar.
 • Uzaktan kumanda ve buton ile açılıp kapanabilirler.
 • Isı kontrolünü yaparak enerji tasarrufu sağlar.

Teknik Tente, İstanbul ‘da 1998 yılından bugüne kadar toplamda 2000’den fazla projeye imza atmıştır. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız sizlerin istediği modelleri en güvenli şekilde teslim etmek için çalışıyorlar. Memnun müşteri Teknik Tente için çok önemlidir, sizleri de bu pencere içerisinde görmekten mutluluk duyacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button