Güllübağlar Mah Tandoğan Cad No 7 Pk.34893 Pendik/İSTANBUL
tren

Pergola Sistemleri 2022

25.11.2020
3.881
Pergola Sistemleri 2022

Pergola Sistemleri

Pergola Sistemleri

Pergola sistemleri kelimesine kökeni açısından bakıldığında Latince kaynaklı bir kelime olarak karşımıza çıkar. Saçak anlamına gelen Pergule kelimesinden türemiştir. İtalyanca da ise pergola gölgelik anlamına gelir.

Pergola açılma kapanma özelliği ile güneş ya da yağmur tarzı dış etkenlerden korunma sağlayan, oturulan çeşitli alanlarda kullanılabilen ve oturulan alanın üstünü kapatmaya yarayan sistemlerdir. Pergola sistemlerinin yapım ve imal aşamasında çeşitli malzemeler kullanılabilir.

Pergola Sistemleri Kullanım Alanları

Tüm mevsimlerde kullanılması planlanan her türlü alanda açılır kapanır özellikli pergola sistemleri rahatlıkla uygulanabilir. Verandalarda, kahvaltı salonu, kafeterya, restoran ve lokanta gibi türlü mekanlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilerek bahse konu alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilir.,

Pergola sistemleri, kullanım alanına uygun olarak belirlenen taleplere göre sabit ve hareketli olmak üzere iki farklı modele ayrılır. Ticari işletmeler ve ev, bahçe gibi bireysel alanlarda kullanım rahatlığı açısından en fazla hareketli pergola sistemleri tercih edilir. Hareketli pergola sistemlerinde bulunan üzerlerinin açılabilme fonksiyonu, her mevsim kullanıcısına konfor sağlar.

Günümüz teknolojisinde pergola modelleri, ihtiyaca yönelik olarak hareketli pergola ve bioklimatik pergola olarak iki çeşittir. Hareketli pergolalarda tavan sistemi için tercih edilen PVC esaslı teknolojik kumaş olurken; bioklimatik pergolalardaki tavan sistemi kendi etrafında dönen ya da geriye doğru açılabilen alüminyum panellerden oluşur.

Otomatik pergole olarak da bilinen ve pergola sistemleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan hareketli pergola sistemleri, elektrikle çalışır şekilde üretilir. En yaygın olarak kullanılan pergola sistem türleri; motorlu sistemle açılır – kapanır özellik kazandırılan ve uzaktan kumanda ile çalışan Teknik Tente bioclimatic pergola sistemleridir.

Pergola Sistemi Kullanmanın Avantajları

Günümüzde hizmet veren pek çok işletme ve özel kullanım alanlarında, ışık sistemine sahip olan açılır kapanır pergola sistemleri uygulanmaktadır.

Motorlu pergola sisteminin başlıca avantajları ise şunlardır:

 • Değişik renk ve modellerde aydınlatma imkanı ile görsel zenginlik sunar.
 • Otomasyon sistemine sahip olan bir uzaktan kumanda ile kolayca kullanılabilir.
 • Kolay açılır kapanır özelliği sayesinde temizlik ve bakımı oldukça kolaydır.
 • Ortamda ısı izolasyonunun sağlanmasına yardımcı olur.
 • Dayanıklı alüminyum malzeme ile üretildiği için oldukça sağlamdır.

Led ışık gibi sistemler kullanılarak ferah ve aydınlık bir yapıya kavuşan, uzaktan kumanda ile kolay kullanım özelliği sunan Teknik Tente ve pergole sistemleri, her türlü olumsuz hava koşulunda bile açık alanların kullanımına olanak sağlar.

Pergola Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Pergola sistemleri, genellikle yaz ve kış mevsimlerine özel kullanım alanı oluşturulmak istenen mekanlarda tercih edilir. Ticari kullanım amacına uygun olarak mekanlarda ve bireysel kullanım amacına göre farklı alanlarda kullanılan işlevsel yapı ürünleridir.

Özellikle açık havada oturma keyfini müşterilerine yaşatmak isteyen işletmeler tarafından sıkça tercih edilen hareketli pergola çeşitleri, mevsim şartlarına göre kullanılabilme opsiyonuyla işletmelere ticari değer katar.

Son derece fonksiyonel bir yapı elemanı olan Teknik Tente ve pergole sistemleri, şık görünümleri ile kullanıldıkları mekanlara estetik açıdan önemli değerler katar. Pergola sistemler günümüzde en çok;

 • Evlerde,
 • Bahçelerde,
 • Teraslarda,
 • Balkonlarda,
 • Kafelerde,
 • Restoranlarda,
 • Otellerde,
 • Avm’lerde,
 • Otellerde,
 • Hastanelerde ve kamu binalarında kullanılabilir.

Pergola Tente Sistemleri Özellikleri;

 • Elektrostatik toz fırın boya kaplama.
 • Black-out (10 Katmanlı) su geçirmez, alev yürütmez, dokulu membran.
 • BECKER Alman marka uzaktan kumandalı otomasyon sistemi.
 • Kendinden dereli ön kiriş profili.
 • Çelik tel örgülü trigger kayış sistemi.
 • Sızdırmazlık için özel olarak tasarlanmış fitil sistemi.

MOTORLU PERGOLE

Pergola sistemlerinde ise motorlar neredeyse zaruri olarak kullanılır. Alanın büyüklüğü, kumaşın ağırlık oranı özelikle cafe ve restoran gibi işletmelerin açma kapama sırasında  harcadıkları zaman ve efor aynı zamanda müşterilerinin de mekandaki konforunu bozabildiği için  bu tip işletmeler ( Motorlu ) elektrikli pergola sistemlerinin kullanmaktadırlar.

Yine aynı şekilde pergola sistemlerinde ekstra sensörler ile ve zaman ayarlı olarak kullanılmaktadır. Elektrikli tente için otomatik tente sayfamızı, pergola için ise motorlu yada otomatik pergola  sayfalarımızı inceleyip daha detaylı bilgi alabilir ve resimleri inceleyerek hayalinizdeki pergola ya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Klasik pergola yada motorlu pergola sistemlerimiz tam otomatik olarak imal edilip mekanınıza tam zamanında monte edilip hayata geçirilmektedir. Bir telefon ile Elektrikli tente ve elektrikli pergola sistemleri için yerinde ekspertiz yapıp size en iyi fiyat teklini sunmaktayız.

ETİKETLER:
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: